Głównej zawartości

Pomagamy razem

stypendiumbanner

Systemy informacji geograficznej (GIS) i teledetekcja środowiska od lat odgrywają ogromną rolę w badaniach Ziemi a nawet innych planet. Z każdym rokiem stają się także coraz bardziej widoczne w życiu codziennym, będąc nieocenioną pomocą np. przy podejmowaniu decyzji biznesowych, zarządzaniu kryzysowemu, planowaniu przestrzennemu czy nawet planowaniu wakacji.

Celem Fundacji im. Anny Pasek jest promowanie GIS i teledetekcji środowiska poprzez wspieranie naukowo uzdolnionej młodzieży. Realizacja tego celu odwołuje się do naukowej pasji Patronki Fundacji, którą było stosowanie GIS i teledetekcji w badaniach geologicznych oraz badaniach kriosfery.

Pierwszym projektem realizowanym przez Fundację w obszarze GIS i teledetekcji jest Stypendium Naukowe im. Anny Pasek. Jego adresatem są doktoranci polskich uczelni, reprezentujący dowolną dziedzinę wiedzy, jednak stosujący w swych badaniach techniki i narzędzia GIS i teledetekcji. Dodatkowo, potencjalni stypendyści powinni wykazać praktyczne znaczenie swoich badań.

  • Szczegółowe informacje na temat stypendium znajdziesz tutaj.

Jeśli pragną Państwo uzyskać więcej informacji na temat aktualnych przedsięwzięć związanych z obszarem promocji GIS i Teledetekcji, prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.