Głównej zawartości

Pomagamy razem

stypendiumbanner

16 września 2009 roku w Warszawie przedstawiciele Władz Fundacji im. Anny Pasek i firmy ESRI Polska podpisali porozumienie współpracy w zakresie Partnerstwa Strategicznego.

Podpisane przez Prezesa Fundacji - Pawła Chrustka i Prezesa firmy ESRI Polska - Pana Lecha Nowogrodzkiego porozumienie, dotyczy współpracy związanej z szeroko pojętą działalnością w obszarze promocji Systemów Informacji Geograficznej GIS.

Zintegrowane działania mają się przyczynić do bardziej efektywnych działań Fundacji, nie tylko w kontekście promocji tych technologii w środowiskach naukowych, ale także w sferze działań związanych ze zwiększaniem bezpieczeństwa górskiej aktywności.

Partnerstwo Strategiczne Fundacji z firmą ESRI Polska to kontynuacja wspólnych działań zapoczątkowanych w fundacyjnym projekcie Stypendium Naukowego im. Anny Pasek a także trwającym projekcie "GIS dla Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego", którego celem jest wdrożenie zaawansowanych systemów GIS w polskim ratownictwie górskim.

Firma ESRI Polska jest polskim oddziałem światowego lidera w technologii GIS - firmy Environmental Systems Research Institute (ESRI), Inc; Redlands, California.

Jest ona bardzo znana nie tylko ze swoich produktów, które znajdują szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach gospodarki ale także z szerokiej działalności edukacyjnej propagującej systemy GIS.

Więcej informacji na temat działalności firmy ESRI Polska można znaleźć na stronie http://www.esripolska.com.pl

zobacz galerię ze spotkania na którym podpisano porozumienie