Głównej zawartości

Pomagamy razem

stypendiumbanner

Aktualności

"Rozwój" to jedna z fundamentalnych wartości, na których opieramy swoje działania.
Rozwój przynosi postęp, ale też radość z ciągłej pracy nad udoskonalaniem siebie i naszych działań. W takim właśnie duchu, szykuje się u nas kilka nowości.

Dzisiaj dzielimy się pierwszą z nich – nowym logotypem Fundacji.

Nie jest to dla nas tylko drobna powierzchowna zmiana, ale pierwszy krok we wdrażaniu zupełnie nowej strategii działania Fundacji. Sporo ostatnio nad nią pracujemy, a wszystko z myślą o byciu bliżej Was, dla zwiększania skuteczności naszego działania i dla jeszcze większej radości, którą czerpiemy z pracy dla Fundacji.

Nowy logotyp odzwierciedla nasze dojrzalsze spojrzenie na naszą Fundację i zawiera szereg ważnych dla nas symboli. Prosta i elegancka forma przypomina nam o prostocie potrzebnej do ponadczasowego działania, motyw inicjałów podkreśla nasze korzenie, trójkąt przywołuje silne powiązanie z górami, lupa przypomina o powiązaniu z działalnością naukowo-badawczą, a motyw okręgu odzwierciedla silne dążenia do harmonijnego, kompletnego i zintegrowanego działania. Wspaniałą końcową formę logotypu, zawdzięczamy otwartej i twórczej pracy artystycznej, a to z kolei przypomina nam, jak ważne jest dbanie o rozwój tej dziedziny.

Logotyp to tylko część całej nowej identyfikacji, którą już niedługo w całości Wam zaprezentujemy. Jej autorem jest Nina Skorus z firmy „Molino” – dziewczyna o wielkim talencie, wielkim sercu i niebywałej cierpliwości.
Dziękujemy Ci Nina z całego serca, za ten wielki prezent dla naszej Fundacji!

Więcej wkrótce. Bądźcie z nami!

8 czerwca w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie uroczyście uczciliśmy 10 lat działalności naszej Fundacji.

W uroczystości udział wzięli: przedstawiciele Rządu RP, Władz Administracji Samorządowej, Sponsorzy, przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego, przedstawiciele Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, przedstawiciele Krakowskiego Oddziału Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej PIB, ratownicy górscy z GOPR, Guardia di Finanza i Soccorso Alpino, przedstawiciele z włoskiej partnerskiej miejscowości Pragelato, przedstawiciele zaprzyjaźnionych NGO-sów, nasi Wolontariusze oraz Władze Fundacji z ich Rodzinami.

Dziękujemy Wam za wsparcie w ramach akcji 1%

W dniu 25 marca 2017r. w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia nagrody w podziękowaniu za wyjątkowe działania Fundacji im. Anny Pasek i Pana Marka Paska na rzecz rozwoju Teatru. Nagroda nosi nazwę „Teatralka Dormana”.

teatralka2 1

Koniec lutego każdego roku to dla naszej Fundacji czas szczególny. Szczególny bo na corocznym wernisażu w Pałacu Mieroszewskich w Będzinie mamy okazję spotkać się z naszymi Współpracownikami, Darczyńcami, Sponsorami, Darczyńcami, Przedstawicielami Władz Samorządowych oraz Uczestnikami naszych fundacyjnych projektów.

Podczas tegorocznego wernisażu wręczyliśmy także uroczyście kolejne Stypendium naukowe im. Anny Pasek, które w tym roku trafiło do pani Zuzanny Pestki – doktorantki Uniwersytetu Gdańskiego. Mieliśmy także ogromną radość wręczyć panu Jakubowi Koziołowi nagrodę za zwycięstwo w II edycji Konkursu Fotograficznego N.P.M. oraz zaprezentować pracę zwycięzców i wyróżnionych w tym konkursie.

Tak wspaniałe wydarzenia to także dobry czas by podsumować prace Fundacji w 2015 roku. Wychodząc z założenia, że „obraz znaczy więcej niż 1000 słów”, chcieliśmy przy tej okazji przedstawić wszystkim krótki filmik z podsumowaniem naszej działalności, jednocześnie dziękując za wszelaką pomoc wszystkim tym, którzy przyczynili się i pomogli kreować nam taką rzeczywistość! Dziękujemy!

Dziękujemy serdecznie Władzom Muzeum Zagłebia, dzięki którym nasz coroczny wernisaż może mieć tak niezwykłą oprawę!

Na koniec wszystkich tych którzy jeszcze wahają się komu przeznaczyć swój 1% podatku gorąco namawiamy by wsparli nasze działania i dalszą możliwość „twórczego przekraczania granic”

Pomóż nam pomagać Fundacja im. Anny Pasek

Dziękujemy gorąco za Wasze wsparcie!

Zespół Fundacji im. Anny Pasek

Zobacz galerię zdjęć z tegorocznego wernisażu.