Głównej zawartości

Pomagamy razem

stypendiumbanner

Z radością informujemy, że zakończyliśmy obrady jury I Edycji konkursu fotograficznego „n.p.m”. Jesteśmy dumni z faktu, że konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i wpłynęło wiele znakomitych prac. Utwierdza nas to w przekonaniu że działalność naszej Fundacji z każdym rokiem dociera do coraz szerszego grona odbiorców, do ludzi wyjątkowych, wrażliwych, pełnych pasji, które podobnie jak Annę Pasek inspirowały do twórczego przekraczania granic.

Laureatką konkursu została Magdalena Chudzik, ze swoim fotograficznym cyklem: „Poranne cicho sza!”

Fotografie Magdaleny to rejestracja niezwykłych momentów gry światła i mgieł wykonanych w porze wschodu słońca, w miejscach nam najbliższych – polskich i słowackich górach.
W fotografiach Magdaleny nie ma przypadku. Konsekwentnie od kilku lat przemierza wiele kilometrów w poszukiwaniu wymarzonego światła i kadru. Prostota formy, przemyślana kompozycja i doskonałe wyczucie koloru świadczą o niezwykłej dojrzałości i świadomości fotograficznej jak również mówią wiele o samej autorce zdjęć, która urzekła nas swoją wrażliwością i wytrwałością.
Fotografie Magdaleny inspirują nas do twórczego przekraczania granic! Pozwalają poczuć magię chwili, pełnię piękna górskiej przyrody, która jest tuż obok nas.

Jury przyznało również cztery równorzędne wyróżnienia za pojedyncze fotografie, które szczególnie zapadły nam w pamięci.

Osoby wyróżnione (wg kolejności alfabetycznej):

  • Anita Gurbisz
  • Jakub Kozioł
  • Magdalena Warzecha
  • Krystian Zając

Galeria zdjęć konkursu zostanie opublikowana na naszej stronie internetowej po wernisażu wystawy.

W składzie jury uczestniczyli członkowie Rady i Zarządu Fundacji im. Anny Pasek pod czujnym okiem zaproszonego eksperta – Łukasza Lisieckiego, fotografa, podróżnika, członka Krakowskiego Klubu Fotograficznego, autora i współautora wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy gorąco na wernisaż wystawy, który odbędzie się dnia 27.02.2015 w Pałacu Mieroszewskich w Będzinie, na którym zaprezentowany zostanie cykl fotograficzny Laureatki i fotografie osób wyróżnionych.