Głównej zawartości

Pomagamy razem

stypendiumbanner

SzkolenieLawinoweFB2Po raz kolejny zapraszamy Was do udziału w szkoleniach lawinowych organizowanych przez Fundację im. Anny Pasek.

Lawiny to jedno z największych niebezpieczeństw grożących wszystkim wędrującym po górach w warunkach zimowych. Jedynym sposobem uniknięcia tego typu zagrożeń i zminimalizowania ryzyka, jakie powodują jest poznanie mechanizmów i zasad rządzących tym żywiołem.

W trakcie szkolenia, obejmującego wykłady teoretyczne i ćwiczenia praktyczne, dowiesz się m.in. jakie są główne czynniki wpływające na zagrożenie lawinowe, przećwiczysz metody pozwalające ocenić stabilność pokrywy śnieżnej w konkretnym terenie, nauczysz się zasad poprawnego wyboru trasy wędrówki w terenie zagrożonym. Poznasz także reguły prawidłowego zachowania podczas ew. wypadku lawinowego – efektywnego używania detektorów lawinowych, sondowania i odkopywania zasypanych oraz przeprowadzenia prawidłowej reanimacji.

Zajęcia poprowadzi zespół pod kierownictwem Tomka Nodzyńskiego - przewodnika tatrzańskiego, na co dzień pracownika Sekcji Niwologii IMGW, od wielu lat zawodowo zajmującego się badaniami śniegowo-lawinowymi w Tatrach.

Szkolenia prowadzone są w Dolinie Rybiego Potoku, w otoczeniu Morskiego Oka. Spotykamy się w piątek w schronisku nad Morskim Okiem o godz. 19: 00. Szkolenie potrwa do niedzieli, w przybliżeniu do godziny 15:00.

Terminy szkoleń:

• 12-13 styczeń 2013

• 19-20 styczeń 2013

• 23-24 luty 2013

• 09-10 marzec 2013

• 16-17 marzec 2013

Szkolenia mają charakter niekomercyjny. Fundacja im. Anny Pasek organizuje powyższe kursy w ramach statutowych działań mających na celu wzrostu bezpieczeństwa osób zajmujących się górską aktywnością.

Koszt uczestnictwa w szkoleniu wynosi 150 zł.

Formularz zgłoszeniowy i szczegółowe informacje dostępne na stronie:
www.annapasek.org/szkolenie/lawinowe