Głównej zawartości

Pomagamy razem

stypendiumbanner

Wejście w kolejną dekadę działalności Fundacji, było dobrym czasem na refleksje, podsumowania i zastanowienie się nad tym jak dodać nowej pozytywnej energii do naszych wspólnych działań.
Naszą Fundację stworzyliśmy, by smutek spowodowany stratą bliskiej osoby w górach, zamienić w siłę tworzenia i radosną pomoc innym. Ta pomoc oczywiście w żadnym momencie nie byłaby możliwa, bez otwartości i wielkiego serca osób, firm i instytucji, które nas wspierają. Wiedzieliśmy to od początku, dlatego takie wartości jak otwartość, integracja czy pozytywne relacje, przyjęliśmy jako podstawowe wartości w naszym działaniu. A wszystko po to by budować coś szczególnego, co będzie trwać znacznie dłużej niż grupka osób, która dała temu wszystkiemu początek.

Na kanwie tych przemyśleń skonstruowaliśmy nowy Program Partnerski, który nazwaliśmy „3W”. Inspiracją tej nazwy było biznesowe sformułowanie „Win-Win”, oznaczające sytuację, w której nie ma „przegranych” i w której każda ze stron odnosi korzyść. 3W (Win-Win-Win), to nasza autorska wariacja, w której dostrzegamy wygraną w trójstronnej relacji: Fundacji-Partner-Kursant.

A teraz wyjaśnimy, jak to działa. Załóżmy, że mamy szkołę, która oferuje ciekawy kurs. Jest on płatny, bo jego stworzenie wymagało od Szkoły dużych nakładów. Oprócz tego, że szkoła uczy, to musi też zarobić na swoje utrzymanie...jasna sprawa. Drugą stroną jest Kursant, który dbając o swoją edukację chce skorzystać z kursu. Jego budżet jest jednak dość smukły (jak to u każdego ucznia), dlatego kwestia ceny może być kluczowa w jego dalszym edukowaniu się. Trzecia strona to Fundacja, która chce pomóc zarówno Szkole w rozwijaniu jej dobrej pracy i Kursantowi w owocnej edukacji. Fundacja jednak też potrzebuje wsparcia, by mieć zasoby do działania i pomagania.
Wydawałoby się, że sytuacja jest dość trudna do rozwiązania. Ale tak naprawdę jest to dosyć proste, jeśli popatrzymy na to przez pryzmat otwartości i zauważymy, że przecież wszyscy „gramy do jednej bramki”.

W praktyce program 3W oznacza dla Was po prostu dostęp do zniżek na różne kursy, które organizują nasi oficjalni Partnerzy  Ale to nie koniec dobroci. Dodatkowo uczestnictwo każdej osoby w kursie sygnowanym programem „3W”, spowoduje, że organizator wesprze naszą Fundację darowizną, którą przeznaczymy na naszą działalność non-profit. To wsparcie pomoże dalej na różny sposób, wspierać Was w dalszej edukacji, a organizatorów w ich dobrej pracy. Mamy tu więc taki prosty i skuteczny krąg dobroci (patrz: Rys. 1). Ot cała filozofia.

Rys. 1 Uproszczony schemat działania Programu Partnerskiego 3W.

Taki system wymaga oczywiście wielkiego serca i otwartości na pomaganie ze strony instytucji i osób szkolących. Ale to też nie problem, bo znamy ludzi z takimi cechami i niebawem Wam ich przedstawimy.

Szczegółową ofertę szkoleniową w Programie 3W ogłosimy w najbliższych dniach na naszej stronie www i facebooku.

Interesuje Was współpraca z nami w ramach Programu 3W? Napiszcie do nas, spotkamy się i wymyślimy coś fajnego. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.